Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez brodzika?

Producenci oferują najróżniejsze kabiny prysznicowe, wybór jest ogromny. W momencie aranżacji łazienki trzeba zdecydowanie postawić na najbardziej konkretne, najbardziej pasujące rozwiązania.  Wybrać prysznic z brodzikiem, a może idealnym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa czterościenna? Jaka kabina prysznicowa będzie idealnie dopasowana do konkretnych wnętrz? Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby podejmować rozważne decyzje?

Jak dzielimy kabiny natryskowe?

Prysznice, kabiny prysznicowe może podzielić z uwagi na to, w jakim miejscu mają stanąć. Z uwagi na ten fakt, są one podzielone pod względem konstrukcyjnym. Jak wygląda taki podział?

Kabina prysznicowa przyścienna narożna – przylega do dwóch ścian. Jest łatwa w montażu i bez problemów można zadbać o jej czystość. Tego typu kabiny są bardzo często spotykane w łazienkach. Trzeba również dodać w tym miejscu, że wśród kabin narożnych spotykamy również kabiny asymetryczne.

Kabina przyścienna, trójścienna – kabiny, które to przylegają do jednej ściany łazienki. Taka kabina daje spore możliwości związane z aranżacją przestrzenni łazienkowej.

Kabiny prysznicowe przyścienne czterościenne – kabina, która posiada cztery ściany. Może być montowana przy jednej lub dwóch ścianach.

Kabina prysznicowa wolnostojąca – kabinę można dostosować w większości miejsc w łazience. Tego typu kabina zajmuje sporo miejsca, dlatego sprawdza się przy większych powierzchniach.

Kabina prysznicowa z wanną – wanno kabina, czyli zabudowana w sposób pełny wanna, pozwala posiadać równocześnie wannę oraz prysznic. Wysoki komfort użytkowy.

Kabina nawannowa – połączenie wanny z prysznicem, z tym że na wannie montuje se odpowiedni parawan, pozwalający brać prysznice.

Kabiny prysznicowe dzielone z uwagi na kształt kabiny

Należy zwrócić uwagę również na fakt, że kabina prysznicowa może być podzielona z uwagi na kształt. Jak wygląda taki podział?

Kabiny przyścienne – kabina prysznicowa półokrągła, okrągła

Kabiny narażone – półokrągłe, prostokątne, kwadratowe

Kabiny wolnostojące – okrągłe

Kabiny prysznicowe z uwagi na sposób montowania

Kabiny prysznicowe można podzielić z uwagi na sposób montowania. Jak tutaj wygląda podział?

Kabina prysznicowa z brodzikiem – standardowe rozwiązanie w większości domów. Brodzik stanowi podstawę prysznica, do którego montuje się odpowiednią kabinę. Kabina z brodzikiem ma wiele zalet, można ją zmieścić do małych łazienek. Oczywiście należy pamiętać, że znaleźć można zarówno kabiny prysznicowe z brodzikiem głębokim, jak i płytki brodzik z kabiną.

Wanna z kabiną – czyli odpowiednie dopasowanie kabiny do wanny. Wanna z kabiną prysznicową może być o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Grunt to trafne dopasowanie do swojej łazienki.

Kabina prysznicowa bez brodzika – montowana do podłogi. Pozwala ciekawie zaaranżować przestrzeń łazienkową, a dodatkowo niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości.

Sposób otwierania drzwi w kabinach prysznicowych

Niezależnie od tego, czy celuje się w kabiny prysznicowe z brodzikiem, czy będą to kabiny prysznicowe bez brodzika, należy pamiętać o systemie otwierania drzwi. Jakiego rodzaju systemy można znaleźć w przypadku kabin prysznicowych?

Drzwi przesuwne – przygotowane na rolkach lub prowadnicach, otwierane wzdłuż ścian kabiny. Jest to typowe rozwiązanie ergonomiczne, sprawdzające się w mniejszych łazienkach.

Drzwi harmonijkowe – otwierane jak harmonijka. Podobnie jak drzwi przesuwne, nie otwierają się do wewnątrz.

Drzwi skrzydłowe – otwierane na wewnątrz. Wymaga posiadania łazienki o większej przestrzeni.

Drzwi wahadłowe – podobne jak skrzydłowe, jednak drzwi otwierane są również na zewnątrz.

Drzwi walk – in – kabina prysznicowa bez drzwi. Konstrukcja kabiny, czyli ścianki w kształcie ślimaka sprawiają, że woda spod prysznica nie zachlapie łazienki.

Kabina prysznicowa 90×90, a może kabina prysznicowa 80×80? Czyli jakie wymiary musi mieć kabina

Kabina musi być dopasowana do wymiarów łazienki. Przykładowo decydując się na kabiny narożne, konieczne jest dokładne zmierzenie długości ścian. Kabiny owalne wymagają zaś mierzenia średnicy koła. Należy również pamiętać o zmierzeniu wysokości kabin, aby idealnie pasowała do wnętrz. Szczególnie w sytuacji, kiedy oddzielnie kupuje się kabinę i brodzik.

Jak wyglądają standardowe kabiny? Jakie mają wymiary? Kabiny prysznicowe 90×90 są najczęściej spotykane, to taki niejako uniwersalny wymiar. Posiadając mniejszą łazienkę, warto postawić na kabiny prysznicowe 80×80. Prysznic bez brodzika, a może z brodzikiem? Tutaj należy pamiętać, że standardowy brodzik ma głębokość około 15 cm. Z kolei kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem, będzie miała już na starcie głębokość około 35 cm.

Jakie kabiny do większych łazienek? Tutaj bez problemów można wybierać coś większego, przykładowo kabina prysznicowa 120×80 czy kabina prysznicowa 90×120 doskonale się sprawdzą. Gdy zaś mowa o wysokości kabin prysznicowych, należy pamiętać o tym, że standardowo mają one około 200 cm.

Dodatki do kabin prysznicowych

Należy pamiętać, że kabiny prysznicowe posiadają różne udogodnienia, które zwiększają komfort użytkowy.

Kabina z hydromasażem – udogodnienie, które pozwala spędzać relaksacyjne chwile podczas korzystania z kabiny. Bardzo ważnym jest jednak, aby sprawdzić dokładnie ciśnienie wody. Kiedy ciśnienie wody jest zbyt niskie, może być problem z prawidłowego korzystania z funkcji, jakie dają kabiny prysznicowe z hydromasażem.

Kabina prysznicowa z radiem – kolejny ciekawy dodatek. Relaks pod prysznicem przy ulubionych przebojach. Nie jest to żadnym problemem, należy jednak zwrócić uwagę na producenta tego typu kabin. Warto wybierać sprzęt od najlepszych producentów, gwarantujących wysoką jakość użytkową.

Kabiny łazienkowe posiadają innego rodzaju udogodnienia. Wyżłobienia antypoślizgowe czy też siedzisko jest dobrym rozwiązaniem, zwiększający bezpieczeństwo korzystania z kabiny. Równocześnie warto pomyśleć o uchwycie dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Uchwyt montowany jest na ścianie, dlatego przed zakupem kabiny prysznicowej warto sprawdzić, czy można ją zamontować, lub czy będzie pasowała w konkretnej kabinie.

Kabina prysznic cena, czyli ile to kosztuje?

Kabina prysznicowa na wymiar, kabina prysznicowa pięciokątna, a może kabina z hydromasażem? Należy wiedzieć, że ceny kabin prysznicowych są najróżniejsze. Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów została wykonana, kto jest producentem oraz oczywiście jakie rodzaj kabiny się wybiera. Warto stawiać na profesjonalne produkcje, np. kabiny prysznicowe Sanplast, które gwarantują długi okres użytkowania. Można również postawić na tanie kabiny prysznicowe, których ceny zaczynają się już od kilkuset złotych. Najważniejsze, aby dopasować kabiny do swoich potrzeb, do tego, aby idealnie prezentowały się w łazience i dawały sto procent funkcjonalności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *