Lustra łazienkowe z oświetleniem czy bez? A może z półką?

Lustro łazienkowe musi być w każdym calu idealnie dopasowane. W końcu nikt nie wyobraża sobie codziennego korzystania z łazienki, która nie posiada na wyposażeniu lustra. Jednak w jaki sposób należy wybrać najlepsze lustra łazienkowe? Jakie lustro do łazienki? Czy warto inwestować w lustro łazienkowe okrągłe, a może lustro łazienkowe w ramie jest idealnym wyborem? W jakich warunkach sprawdzi się doskonale duże lustro łazienkowe, a kiedy postawić na małe?

Lustro do łazienki pod kątem praktycznym

Każde lustro w łazience powinno być dobrane pod kilkoma względami. Funkcjonalność, właściwości oraz rozmiary. To najważniejsze detale, na które zwraca się uwagę przy zakupie luster. Co należy rozumieć przez powyższe detale?

Funkcjonalność, czyli wybór lustra, które w pełni będzie spełniało wymagania użytkowników. Lustro łazienka musi być odpowiednio umiejscowione, tak aby codzienne korzystanie było komfortowe. Lustra w łazienkach muszą być dostosowane do rozwiązań konstrukcyjnych, do powierzchni danego pomieszczenia. Łazienki o małych powierzchniach nie zawsze pozwolą na wykorzystanie dużych luster. Najczęściej sprawdzi się tutaj lustro łazienkowe z szafką, czy też lustro łazienkowe z półką.

Rozmiar lustra, czyli sprawdzenie powierzchni tafli. Im tafla jest większa, tym oczywiście lepiej dla mieszkańców.  Modne lustra łazienkowe posiadają obecnie duże tafle, co powoduje, że w prosty sposób można uzyskać coś naprawdę ogromnego w tej kwestii. Jeżeli planuje się oryginalne rozwiązania w dziedzinie zakupu lustra, to najkorzystniej jest skorzystać z oferty na lustra łazienkowe na wymiar. Po aranżacji wnętrz będzie można zdobyć dedykowane, indywidualnie dopasowane lustro do łazienki na wymiar.

Czy warto zakupić okrągłe lustro do łazienki?

Lustro okrągłe do łazienki jest ciekawym rozwiązaniem, ale oczywiście nie w każdej sytuacji. Specjaliści od aranżacji i designu wnętrz podkreślają, że okrągłe lustro łazienkowe sprawdzi się przy odpowiednim wyposażeniu. Przede wszystkim armatura powinna mieć opływowe kształty. Tylko w ten sposób uzyska się harmonijny efekt. Posiadając wannę, umywalkę w kanciastych kształtach, zakończeniach, okrągłe lustra nie będą najlepszym pomysłem.

Lustro do łazienki w ramie

Lustro łazienkowe w ramie będzie dobrym zakupem, kiedy jednak zostanie dopasowane ono do wystroju wnętrz. Jak wiadomo, lustro w ramie do łazienki to nie tylko tafla, to przede wszystkim odpowiednia stylistyka i kolorystyka ramy. Często owalna, o dużych rozmiarach, skutecznie przytłaczająca pozostałe elementy wystroju wnętrz. Można znaleźć najróżniejsze ramy. Srebrne, pozłacane, a także lustro łazienkowe w drewnianej ramie, co przecież ma wpływ na jego eksploatację. Należy pamiętać, aby rama lustra była odpowiednio zabezpieczona. Wszak podwyższony poziom wilgoci występujący w łazience, nie będzie dobrze działał np. na drewno.

Lustra łazienkowe z oświetleniem – kiedy i jakie?

Lustro do łazienki z oświetleniem musi gwarantować znakomity poziom rzucania światła. Ma rozświetlać doskonale obszar przy lustrze, a w przypadku ciemniejszych łazienek, dawać dodatkowe źródło światła na całe pomieszczenie. Oświetlenie lustra łazienki może być najróżniejsze. Należy zwrócić uwagę, że lustra z oświetleniem LED do łazienki zagwarantują moc światła, rozświetlając sporą jej powierzchnię. Jeżeli główne światło łazienkowe jest o odpowiedniej mocy, pozwala spokojnie przygotować makijaż czy się ogolić przy lustrze, to wystarczy wtedy postawić na tradycyjne lustro z oświetleniem do łazienki.

Lustro wklejane do łazienki czy wkręcane. Jakie sposoby montażu najdogodniejsze?

Szukając dobrego lustra, należy zwrócić uwagę, na sposób jak będzie montowane. Można wybrać lustro łazienkowe wklejane, jak i postawić na typowe lustro do przykręcenia. Większość luster do wklejania cechuje niska waga, w przeciwieństwie do tych wkręcanych. Decydując się na lustro z ciężką ramą, oczywiste będzie, że będzie montowane na wkręty.

Lustro do łazienki wklejane można bezproblemowo i samodzielnie zamontować. Jak to zrobić? Powierzchnie gdzie zawiśnie lustro, należy dokładnie wyczyścić i wysuszyć. Następnie taśmy pasy okłada się nimi tył lustra i po wykonaniu tego zadania, zrywa się paski ochronne. Tak przygotowane lustro wyklejane dociska się do ściany. Można więc w szybki i bezpieczny sposób samodzielnie zająć się przygotowaniem lustra łazienkowego.

Montując lustro, trzeba mieć na uwadze odpowiednie jego umiejscowienie. Niezależnie jakie lustra w łazienkach się będzie posiadało, musi być na odpowiedniej wysokości. Mianowicie użytkownicy powinni widzieć centralnym punkcie lustra odbicie swojej głowy. Dolna krawędź lustra winna znajdować się minimum 20-25 cm nad umywalką. Zbyt bliski montaż przy umywalce sprawi, że będzie się ono często brudziło. Montaż lustra łazienkowego nie wymaga zatem posiadania mitycznej wiedzy. Wystarczy znać kilka powyższych zasad.

Lustra łazienkowe, które nie parują

Wśród wielu ofert producentów luster, można znaleźć takie, które nie parują. Lustra łazienkowe wyposażone są w specjalną powłokę, która nie dopuszcza do skraplania pary wodnej, lub też szybko ją usuwa. Znaleźć można także lustra ze specjalnymi grzałkami, które całkowicie eliminują proces skraplania.

Lustro łazienkowe cena, czyli ile wydać za dobry model?

Duże lustro do łazienki będzie tańsze niż to o małych rozmiarach? Jak na cenę wpływa oświetlenie lustra w łazience? Czy warto inwestować w tanie lustra łazienkowe? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju lustro będzie chciało się montować w łazience. Zwykłe lustro łazienkowe 60×80 będzie zdecydowanie tańsze niż coś większego, dodatkowo z ciekawą ramą. Lustro ledowe do łazienki, od renomowanego producenta, na pewno wymagać będzie większych inwestycji, niż zakup lustra, składającego się jedynie z tafli.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *