Huśtawka ogrodowa drewniana czy metalowa? Jaką wybrać? Ceny, opinie

Wiosenne i letnie miesiące pozwalają wykorzystać wolny czas na relaks w ogrodzie. Wspólne spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi, w ciekawie zaaranżowanym ogrodzie, to gwarancja komfortowego wypoczynku. Pośród bujnej roślinności warto pamiętać o infrastrukturze ogrodowej. Na pewno ciekawym rozwiązaniem będą huśtawki ogrodowe.

  1. LUZON PLUS
  2. materiał: drewno, bawełna, gąbka
  3. Sprawdź aktualną cenę
  1. VENEZIA PATIO
  2. materiał: stal, elementy plastikowe
  3. Sprawdź aktualną cenę
  1. FLORIDA WERTH HOLZ
  2. materiał: drewno sosnowe / drewno świerkowe
  3. Sprawdź aktualną cenę

Jakiego rodzaju huśtawka ogrodowa będzie idealnym rozwiązaniem? Z jakiego materiału powinna być przygotowana hustawka, aby gwarantowała wysoki komfort użytkowy oraz była w pełni bezpieczna? Jak wybierać huśtawki dla dzieci, a jaka huśtawka dla wszystkich okaże się doskonałym zakupem?

Jak wybrać najlepszą huśtawkę ogrodową

Kiedy ma być zakupiona huśtawka do ogrodu lub huśtawka na balkon, pod uwagę należy brać kilka wytycznych. Na pewno najważniejsze będzie bezpieczeństwo użytkowników. Na co zatem dokładnie zwraca się uwagę?

Bezpieczeństwo

Należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie huśtawek. Huśtawka w ogrodzie, typowa dla dziecka, będzie posiadała obciążenie do 70 kg. Huśtawki ogrodowe dla każdego, zarówno małych, jak i dużych, posiadają maksymalne obciążenie do około 300 kg (lub 80 kg na osobę).

Huśtawka dla dorosłych, jak i dla dzieci, powinno być starannie zamontowana. Zasadnicze znaczenie ma podłoże, na którym stoi. Powinno być w miarę równe. Lekkie konstrukcje można stawiać na trawie. Cięższe powinny mieć odpowiednio przygotowany teren, w postaci wzmocnionego podłoża. Pod żadnym pozorem nie można sprawić, że podłoże będzie się zapadało, a huśtawka z tego tytułu będzie niestabilna. Mocowanie huśtawki ma zostać wykonane zgodnie z instrukcją lub należy do tego zatrudnić specjalistów. Nie powinno się stawiać huśtawek w miejscach wystawionych na działanie wiatru.

Wygoda i komfort

Korzystanie z huśtawek ma być przyjemnością, szczególnie kiedy robi się to we własnym, przepięknie urządzonym ogrodzie czy na tarasie. Dlatego wybiera się huśtawki funkcjonalne, a dodatkowo warto zainwestować w odpowiednie dodatki. Poduszki, materac na huśtawkę ogrodową, to doskonały pomysł, zwiększający pozytywne doznania w trakcie korzystania ze sprzętu.

Huśtawka ogrodowa wymiary, a wielkość ogrodu

Duża huśtawka na taras lub huśtawka ogrodowa, kiedy do wykorzystania jest mała przestrzeń? To raczej nie przejdzie. Należy pamiętać, że huśtawka nie może w żaden sposób zawłaszczać zbyt dużej przestrzeni. Nie może być tak, że będzie ona centrum ogrodu.

Zabezpieczenie korzystających przed deszczem lub słońcem

Najróżniejsze konstrukcje posiadają specjalistyczne zabezpieczenia na wypadek padającego deszczu, czy zbyt mocnego słońca. Przykładowo huśtawka ogrodowa drewniana z daszkiem, pozwolić uciec od palącego słońca, a także przetrwać malutki letni deszczyk. Huśtawka ogrodowa z moskitierą, na pewno będzie dobrym rozwiązaniem dla osób korzystających ze sprzętu w trakcie letnich wieczorów. To znakomita ochrona przed owadami.

Huśtawka metalowa, a może huśtawka drewniana? Z czego zrobione mogą być huśtawki

Wybór materiału, z jakiego została przygotowana huśtawka, ma ogromne znaczenie. To nie tylko kwestie bezpieczeństwa. Od rodzaju materiału zależy wytrzymałość konstrukcji, to, w jaki sposób należy o dbać o huśtawkę, czy też ile będzie kosztowała.

Ogrodowa huśtawka stojąca najczęściej wykonana będzie z drewna lub metalu. Co to oznacza?

Huśtawka ogrodowa drewniana, przygotowana zazwyczaj z drewna sosnowego lub świerkowego. Doskonała jakość drewna i przystępna cena, sprawiają, że huśtawki ogrodowe drewniane z takiego materiału są niezwykle popularne. Jakie korzyści gwarantuje huśtawka z drewna? Są stabilne, jest mała szansa, że drewniana huśtawka zostanie wywrócona przez podmuchy silnego wiatru. Zaletą jest także ich estetyka. Huśtawka drewniana ogrodowa może zostać znakomicie dopasowana do miejsca w którym stanie. Doskonale wtopi się w ogrodowy pejzaż.

Należy jednak pamiętać, że drewniane huśtawki ogrodowe powinny być starannie konserwowane. Odpowiednio zabezpieczane przed wilgocią, jesienną i zimową aurą.

Huśtawki ogrodowe metalowe, czyli znakomita konstrukcja, bardzo trwała. Pod warunkiem, że metalowa huśtawka jest z metalu nierdzewnego. W zależności, od wagi jaką posiada huśtawka ogrodowa metalowa, można mieć pewność, że będzie stabilna, bezpieczna w użytkowaniu. Dodatkowo obecnie produkuje się niezwykle estetyczne metalowe huśtawki ogrodowe, dlatego nie ma problemów z dopasowaniem ich do konkretnych ogrodów.

Huśtawki technorattanowe nie są jeszcze zbyt popularne wśród właścicieli ogrodów. Wynika to z faktu dość wysokich cen. Należy jednak tutaj podkreślić, że technorattan to wysoka jakość materiałowa, gwarantująca bezpieczeństwo i trwałość.

Plastikowe huśtawki należą do kategorii tanich. Są one lekkie, proste w konstrukcji i łatwe do złożenia. Równocześnie huśtawki plastikowe nie są zbyt stabilne, mogą szybko ulegać zniszczeniu. Zazwyczaj to małe huśtawki, przeznaczone dla najmłodszych.

Rodzaje huśtawek

Warto rozróżnić huśtawki z uwagi na ich konstrukcję i przeznaczenie.

Huśtawki fotele – solidne konstrukcje, niezwykle wygodne. Przeznaczone do użytkowania tylko i wyłącznie dla jednej osoby.

Huśtawki leżanki – przeznaczenie relaksacyjne. Bez problemów można się na nich położyć i przyjemnie się relaksować.

Huśtawki wieloosobowe – duży rozmiar, solidność konstrukcji. Huśtawka podwójna, huśtawka trzyosobowa, wielkość, pojemność zależna od potrzeby kupującego.

Huśtawka kosz – konstrukcja w kształcie kosza, niezwykle popularna wśród młodych ludzi. Kosz huśtawka pozwala na wykorzystanie jej przez jedną osobę.

Bocianie gniazdo huśtawka – doskonałe urządzenie dla dzieci. Huśtawka gniazdo składa się z siedziska w postaci koła. W zależności od wielkości huśtawka gniazdo bocianie, może być wykorzystywana zarówno przez jedno, jak i więcej dzieci.

Huśtawka kubełkowa – konstrukcja kubełkowa, dodatkowo specjalnie zamykana, dzięki czemu dzieci nie są narażone na wypadnięcie podczas zabawy. Kubełkowe huśtawki skierowane są do najmłodszych dzieci, w wieku od 2 do 4 lat.

Huśtawka hamak – coś dla osób lubiących od czasu do czasu poleżeć w hamaku. Hamak huśtawka to takie dwa w jednym. Cechy tradycyjnej huśtawki, ale z naciskiem na możliwość relaksu, leżenia.  Są to stabilne konstrukcje, niezwykle bezpieczne dla korzystających. Huśtawka hamakowa jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko do ogrodu, ale i na większe tarasy lub balkony.

Tanie huśtawki ogrodowe, czyli ile to kosztuje

Czy może być tania i dobra huśtawka? Oczywiście, jednak wszystko jest uzależnione gdzie i jak się kupuje. Bardzo dobrze jest korzystać z różnego rodzaju promocji cenowych. Huśtawka ogrodowa wyprzedaż to hasło, które pozwoli zakupić urządzenie dobrej jakości w przystępnej cenie.

Przy planowaniu zakupu huśtawki, należy przygotować minimum kilkaset złotych. Huśtawka metalowa ogrodowa to wydatek od 200-300 złotych w górę. Tanie huśtawki metalowe nie będą jednak dużymi konstrukcjami, jak i również nie zagwarantują maksymalnej stabilności. Wydając na metalową huśtawkę od 1000 zł w górę, można liczyć na najlepsze produkcje w każdym calu.

Drewniane huśtawki ogrodowe kosztować będą od około 600 złotych w górę. Taka minimalna cena to gwarancja zakupu dobrze przygotowanej huśtawki drewnianej. Oczywiście im cena wyższa, tym konstrukcja będzie jeszcze doskonalsza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *