Ranking grillów gazowych 2020 – jaki kupić?

Tradycyjny grill, czyli każdorazowe spotkanie z brykietem, rozpałką. Nabyte umiejętności rozpalania, doświadczenie związane z przygotowaniem odpowiedniej temperatury i oczywiście pilnowanie grillowanych potraw. Zadania, których wykonanie niekoniecznie przerasta wiele osób, ale powoduje dość spore zniechęcenie. Dlatego, zamiast męczyć się z tradycyjnym grillem, należy zainwestować w grill gazowy.

 1. LANDMANN TRITON
 2. moc palników: 13,5 kW
 3. wymiary rusztów: 65×44 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. YATO 4+1
 2. moc palników: 13,3 kW
 3. wymiary rusztów: 64×39 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. LUND 4+1
 2. moc palników: 16 kW
 3. wymiary rusztów: 65×40 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. ACTIVA Floryda
 2. moc palników: 15 kW
 3. wymiary rusztów: 73×40 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę

Grille gazowe pozwalają w sposób prosty i idealny na przygotowanie najróżniejszych potraw. Oprócz prostoty działania gril gazowy staje się urządzeniem dla wszystkich tych, którzy pragną „wyczarować” najróżniejsze przepyszne potrawy. Co warto wiedzieć o grillach gazowych? Jak skonstruowane są te urządzenia, w jakie elementy wyposażone. Jaki grill gazowy najlepszy? Jaki grill gazowy kupić i ile przeznaczyć na to pieniędzy?

Czym jest grill na gaz?

Grill gazowy to urządzenie, które jest podłączone do butli gazowej, turystycznej lub też specjalnego kartridża. Jego uruchomienie wymaga przekręcenia kurka. Modele renomowanych producentów zawierają odpowiednie systemy zabezpieczeń, dlatego ryzyko oparzenia jest praktycznie zerowe. Niektóre grille wymagają obecności stałego przyłącza gazowego, dlatego też ich mobilność jest zerowa.

Budowa grilli gazowych, czyli na co zwracać uwagę

Grille gazowe posiadają odpowiednie elementy konstrukcyjne. Dzięki ich bliższemu poznaniu wiele osób nie powinno mieć problemów z odpowiedzią na pytanie, jaki grill gazowy wybrać.

Piekarnik, czyli element, który powinien być bardzo solidnie wykonany. Najważniejsza jest tutaj jakość pokrywy. Dobra jakość, solidność jej wykonania sprawia, że ciepło generowane w trakcie grillowania, nie ucieka poza piekarnik. Aby zyskać sto procent pewności co do jakości grilla i tego, czy obieg temperatury jest odpowiedni, należy wybierać te mające duży piekarnik oraz głęboki.

Palniki. Grill gazowy 3 palnikowy czy może z jednym palnikiem? Palnik odpowiada za moc grilla, dlatego im więcej palników tym większa moc urządzenia. Sprawdzając parametry palników, należy mieć pewność, że szybko nagrzewają grilla oraz niezwykle równomiernie odprowadzają ciepło.

Ruszt. Obowiązkowo należy stawiać na grill gazowy z rusztem żeliwnym. Dzieje się tak z prostego powodu. Ruszt żeliwny gwarantuje znakomite utrzymywanie ciepła.

Dodatkowe elementy konstrukcji niezwykle ważne z punktu widzenia kupującego. Jak wiele miejsca przeznaczone zostało na wstawienie butli gazowej? Czy konstrukcja jest stabilna, tak, że bez problemu można go stawiać na nierównym podłożu? Czy jest to typowy grill gazowy przenośny, który można zabierać w różne miejsca?

Grille gazowe posiadają również dodatki, pozwalające na przygotowanie najróżniejszych potraw, z najróżniejszych produktów. Grill gazowy z płytą żeliwną daje możliwość profesjonalnego upichcenia burgerów. Grill gazowy z wędzarnią to możliwość wędzenia.

Akcesoria do grilla gazowego. W tej kategorii warto inwestować w najlepsze przedmioty. Kupując grill gazowy, otrzymuje się zazwyczaj szczotkę, łopatkę czy szczypce. Niejednokrotnie jest tak, że te akcesoria do grilla nie są zbyt dobrej jakości. Dlatego warto zaopatrzyć się w produkty najlepszej jakości, dzięki czemu nie dojdzie do żadnych przykrych niespodzianek w trakcie grillowania.

Grillowanie na grillu gazowym, czyli zalety urządzenia

Skoro wiadomo już jakie parametry grilla gazowego decydują o jakości, warto spojrzeć na zalety tego urządzenia.

Grill gazowy ogrodowy posiada znacznie większe ruszty niż ma to miejsce w tradycyjnych grillach węglowych. Dzięki temu można przygotować większą ilość posiłków jednorazowo.

Grille gazowe dają możliwość ciągłego utrzymywania stałej temperatury wewnętrznej. Wpływa to na wysoki komfort grillowania.

Szybkie rozpalanie, uzyskanie oczekiwanej temperatury natychmiast. To kolejna zaleta, jaką daje użytkowanie grilla gazowego.

Grill gazowy a węglowy, czyli różnica w ekologicznym podejściu. Grill opalany węglem emituje aż 27 razy więcej szkodliwych cząstek do powietrza.

Grille ogrodowe gazowe gwarantują przygotowanie jedzenia znacznie zdrowszego niż tradycyjne grille. Mięso w trakcie grillowania nie traci swoich wartości składowych.

Niskie koszty eksploatacji grillów gazowych to kolejny argument za tym, że zakup takiego urządzenia to znakomita inwestycja.

Do czego potrzebny grill gazowy?

Niezwykle ważnym przed kupnem grilla gazowego, jest określenie, do jakich celów będzie potrzebny. To znacznie pomoże w wyborze.

W jakim miejscu będzie znajdował się grill? Czy ma to być stricte grill ogrodowy gazowy, który stanie w jednym miejscu? Może ktoś planuje zakup czegoś takiego jak mały grill gazowy. Małe rozmiary sprawiają, że grilla gazowy na balkonie sprawdzi się znakomicie. Ktoś woli grillować z dala od domu, uwielbia weekendowe pikniki nad jeziorem, rzeką? Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie grill turystyczny gazowy.

Częstotliwość grillowania również ma znaczenie przy wybieraniu idealnego sprzętu. Gdy ktoś w grillowaniu wykazuje się ogromną aktywnością, powinien poszukać urządzenia o wielkiej mocy, posiadającego wiele palników. Osoby zajmujące się grillowaniem od święta, w zupełności mogą postawić na małe grille, nieposiadające ogromnych mocy.

Dla kogo planuje się grillować? Grillowanie dla małej rodziny nie wymaga inwestycji w duże urządzenia. W zupełności wystarcza grill gazowy mały, z mniejszym rusztem. Duże spotkania z przyjaciółmi przy grillu to zwrócenie uwagi na rozmiar palników i pojemność. Musi być duża, aby dało się sprawnie przygotować większe ilości jedzenia.

Chcąc wykorzystać urządzenie w działalności biznesowej, koniecznym jest sprawdzić tylko i wyłącznie jak prezentuje się grill gazowy gastronomiczny. To dedykowany sprzęt, przeznaczony pod grillowanie masowe.

Nowoczesne grille gazowe. Czyli gdzie szukać informacji o najlepszych modelach?

Wybierając najlepsze grille gazowe, znając już własne potrzeby, warto wspomagać się dodatkowymi informacjami. Na hasło grill gazowy opinie można trafić w przeróżne miejsca. Blogi tematyczne, portale specjalistyczne, fora internetowe. To tam właśnie specjaliści oraz fanatycy grilli dzielą się licznymi informacjami w sprawie nowych urządzeń. Doradzają, jaki grill gazowy turystyczny najlepiej sprawdzi się w danych warunkach. Wskazują jaki grill gazowy do zabudowy jest dobry i nie kosztuje wiele. Wystarczy przejrzeć listę tematów czy zapytań. Często pojawia się coś w stylu „jaki grill gazowy polecacie”. I to właśnie tam można liczyć na pełną pomoc, bez żadnych wtrętów marketingowych czy sprzedażowych.

Gdzie kupić i jakie modele grilli gazowych?

Rynek urządzeń typu grille gazowe znakomicie się rozwija w Polsce. Dlatego też można znaleźć coraz więcej interesujących modeli, światowi producenci zasypują specjalistyczne sklepy ogromnym asortymentem. Grill gazowy Landmann, grill gazowy Weber, a może grill gazowy Broil King. Nie ma żadnych problemów z nabyciem najlepszych grilli gazowych. Udając się po wyżej wymienione sprzęty, szukając opcji na grill gazowy Campingaz czy grill gazowy Laguna, koniecznie trzeba odwiedzać specjalistyczne sklepy, posiadający dość bogatą ofertę znakomitych marek. To pełna i profesjonalna obsługa, to również fachowe doradztwo. Typowy grill gazowy sklep, będzie najlepszym, ale i jedynym wyborem dla szukających czegoś doskonałego w kategorii gazowy grill.

Grill gazowy ceny, czyli ile to wszystko kosztuje?

Wszystko tak naprawdę zależy, jak duży będzie grill, który chce się zakupić. Grilla gazowy do 1000 zł, czyli prostsze modele, gwarantujące jednak pełną radość z grillowania. Skomplikowane i rozbudowane modele mogą osiągać wysokie ceny, spokojnie do kilku tysięcy złotych. Chociaż można znajdować i grille jeszcze droższe. Kiedy chce się upolować dobry grill w niskiej cenie, to warto postawić na grill gazowy wyprzedaż. Często też, kiedy wchodzą na rynek nowe modele, prowadzone są akcje takie jaki grill gazowy promocja.

1 Comment

 1. http://Cristiano 23 sierpnia 2018 at 13:03

  Piszecie o Broil Kingu, Weberze i Landmannie – a macie może jakieś informacje o grillach gazowych Barbecook? Podobno to fajne grille w dobrych pieniądzach, szukam informacji i opinii na ich temat.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *