Nowoczesne lampy wiszące do kuchni, salonu i jadalni

Lampy wiszące to ciekawe rozwiązanie, kiedy mowa o oświetleniu mieszkania. Proponowane w najróżniejszym designu, doskonale nadają się do każdego wnętrza.

Lampy do kuchni/jadalni

 1. IZZA 4
 2. materiał: metal, szkło
 3. żarówki: 4 x 40 W
 4. wysokość: 120 cm
 5. szerokość: 105 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. FAN PENDANT
 2. materiał: metal
 3. żarówki: 5 x 60 W
 4. wysokość: 134 cm
 5. szerokość: 47 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. SORRENTO I
 2. materiał: kryształki akrylowe, tkanina
 3. żarówki: 1 x 60 W
 4. wysokość: 125 cm
 5. szerokość: 40 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. COSTA III
 2. materiał: stal, szkło
 3. żarówki: 3 x 40 W
 4. wysokość: 65 cm
 5. szerokość: 66 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. SCORPIO
 2. materiał: stal lakierowana, szkło
 3. żarówki: 1 x 100 W
 4. wysokość: 120 cm
 5. szerokość: 46 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę

Lampy do salonu

 1. ESPERANZA
 2. materiał: metal, szkło
 3. żarówki: 12 x 40 W
 4. wysokość: 120 cm
 5. szerokość: 65 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Fast
 2. materiał: metal
 3. żarówki: 3 x 60 W
 4. wysokość: 150 cm
 5. szerokość: 76 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. DARLING 3 LINE
 2. materiał: metal, metal/szkło
 3. żarówki: 3 x 40 W
 4. wysokość: 187 cm
 5. szerokość: 110 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. TESALLI VI
 2. materiał: kryształ, stal chromowana
 3. żarówki: 6 x 40 W
 4. wysokość: 74 cm
 5. szerokość: 58 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. TESSIO 4
 2. materiał: metal
 3. żarówki: 4 x 40 W
 4. wysokość: 94 cm
 5. szerokość: 120 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę

Lampy do sypialni

 1. SAKAI IV
 2. materiał: abażur, drewno, stal
 3. żarówki: 4 x 60 W
 4. wysokość: 100 cm
 5. szerokość: 45 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. VIVIANE I
 2. materiał: abażur, stal chromowana, szkło
 3. żarówki: 3 x 60 W
 4. wysokość: 116 cm
 5. szerokość: 64 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. BIOWAY
 2. materiał: drewno, sklejka
 3. żarówki: 1 x 60 W
 4. wysokość: 130 cm
 5. szerokość: 48,5 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Ely
 2. materiał: metal, tkanina
 3. żarówki: 4 x 42 W
 4. wysokość: 133 cm
 5. szerokość: 94 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Chiffon
 2. materiał: tworzywo sztuczne
 3. żarówki: 1 x 60 W
 4. wysokość: 207,5/191,5 cm
 5. szerokość: 59/80 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę

Oprócz tradycyjnej funkcji, polegającej na prawidłowym oświetlaniu wnętrza, stają się ważnym elementem wystroju. Jednak bardzo ważne jest, aby lampa wisząca, była bardzo dobrze dobrana do konkretnego miejsca. Zupełnie inne będą lampy wisząca do łazienki, a innymi kryteriami trzeba będzie wybierać lampy wiszące do salonu. Jak więc dobierać odpowiednie modele? Na co zwraca się uwagę? Jak ma być prawidłowo dobrana lampa wiszaca do konkretnych pomieszczeń?

Zalety lamp wiszących

Zanim wybierze się odpowiednie lampy wiszące nowoczesne, zanim zacznie się szukać w sklepie odpowiednie designerskie lampy wiszące, koniecznie trzeba poznać najważniejsze zalety tego oświetlenia.

Oświetlenie wiszące to oczywiście niepojawiający się efekt oślepienia. Wynika to z ich usytuowania. Lampy sufitowe wiszące potrafią doskonale oświetlać całe pomieszczenie. Dobór odpowiedniego oświetlenia, gwarantuje, że będzie to zrobione równomiernie. Nowoczesne lampy wiszące, w żaden sposób nie wpływają na ograniczanie powierzchni w danym pomieszczeniu.

Lampa sufitowa wisząca – rodzaje

Lampy sufitowe można podzielić następująco. Spotyka się lampy jedno oraz wielopunktowe. Wybór pomiędzy jednym źródłem światła oraz wieloma. Jednopunktowa jest doskonała do małych wnętrz, gdzie nie trzeba oświetlać dużej powierzchni.

Lampy kilkupunktowe. Mowa o oświetleniu, które posiada kilka punktów świetlnych, co doskonale sprawdza się przy większych przestrzeniach np. jako lampa wisząca do jadalni.

Zarówno lampy jednopunktowe, jak i wielopunktowe są dostępne w najróżniejszych wzorach, kolorystyce. Lampa wisząca czarna, ogromny żyrandol wiszący, biała lampa wisząca. Każdy bez problemów znajdzie coś dla siebie. Trzeba jednak zwracać uwagę na pewne elementy konstrukcyjne lamp oraz do czego tak naprawdę potrzebna będzie.

Do czego potrzebna lampa sufitowa

Zasadniczo należy bardzo dokładnie przemyśleć zakupy lamp sufitowych. Ogromne znaczenie ma miejsce, gdzie zostanie umieszczona (ale o tym później). Żeby jednak wybrać idealną lampę wisząca, koniecznym będzie odpowiedzenie sobie na kilka pytań.

Jak wysoko ma wisieć lampa?

Lampy wiszące do sypialni, a lampy wiszące do kuchni będą znajdowały się na różnej wysokości. Na pewno lampa wisząca do kuchni, będzie zawieszona dość nisko, tak aby sprzyjać komfortowemu przebywaniu przy stole kuchennym. Dobrym wyborem będzie długa lampa wisząca.

Lampy do salonu wiszące wymagają wieszania wysokiego. Tam lampy muszą dokładnie rozświetlać jak największą powierzchnię.

Lampy, które mają być nisko, wiesza się na 1,7 m-1,9 m. Należy uważać, aby osoby wysokie nie uderzały się w nią. Lampy pod sufitem, wiesza się na wysokości od 2 m. w górę.

Wielkość i moc oświetlenia ma znaczenie

Nie ma większej filozofii w doborze wielkości lamp i mocy oświetlenia do konkretnych pomieszczeń. Duże pomieszczenia wymagają montażu lamp o sporych rozmiarach. Posiadać mają one odpowiednią moc, tak aby optymalnie oświetlały całą przestrzeń. Mniejsze pomieszczenia, to naturalnie małe lampy wiszące. Moc żarówek nie musi być tutaj duża.

Jak dopasować lampy wiszące do konkretnych pomieszczeń?

Jak prawidłowo dopasować konkretne lampy do poszczególnych miejsc w domu? Jaka lampa wisząca do kuchni, które lampy do sypialni wiszące czy też jakie lampy pokojowe wiszące będą znakomicie się sprawdzały.

Lampa wisząca do kuchni

Najważniejsze to prawidłowe oświetlenie stołu, który znajduje się w kuchni. Sama kuchnia w większości domów posiada wiele źródeł oświetlenia, jednak optymalnym rozwiązaniem dla miejsca gdzie, znajduje się stół, są właśnie lampy sufitowe.

Lampy wiszące do kuchni nad stół nie mogą w żaden sposób oślepiać osób, które będą tam przebywały. Ważny jest tutaj wybór odpowiednich żarówek. Dobrym pomysłem będą długie lampy wiszące. Wynika to z faktu, że nie powinny być zbyt wysoko zawieszone.

Lampy do kuchni wiszące powinny być raczej tradycyjne, dopasowane do aranżacji kuchni. Pasować może lampa wisząca kula lub czarna lampa wisząca. Gdy oświetlenie w tym miejscu jest często używane, można postawić na rozwiązania ekonomiczne. Lampy wiszące LED będą idealnym rozwiązaniem.

Lampa wisząca do salonu

Salon to miejsce, gdzie bez żadnych obaw, można montować najróżniejsze pod względem designu lampy. W takim pomieszczeniu doskonale może pasować lampa wisząca potrójna czy też lampa drewniana wisząca. Nie tylko ma pasować prezencją do pozostałych elementów wystroju wnętrz. Dobrze, by zapewniały duża moc. Mają za zadanie oświetlać znaczną powierzchnię. Błędem będzie czynienie z lampy wiszącej jedynego źródła oświetlenia. Salon, duży pokój jest miejscem, gdzie znajduje się wiele innych lampek. Dlatego to także należy brać pod uwagę, przy wyborze najlepszego oświetlenia.

Lampa wisząca do sypialni

Na myśl o oświetleniu sypialni przychodzi do głowy lampka nocna. Nie należy jednak zapominać o wyborze doskonale pasującej lampy wiszącej. Jaka powinna być, gdzie warto ją zamontować? Lampy do sypialni pod żadnym pozorem nie mogą dawać mocnego światła. Dobrym rozwiązaniem są tutaj białe lampy wiszące lub zaopatrzenie się w odpowiednie abażury do lamp wiszących. To wynika z faktu, że oświetlenie w tym miejscu musi być stonowane. Zakazane są lampy czarne wiszące, gdyż kompletnie tam nie pasują.

Gdzie kupić, ile kosztuje dobra lampa wisząca?

Ogromny wybór lamp sufitowych sprawia, że każdy bez większych problemów znajdzie coś dla siebie. Tanie lampy wiszące, tradycyjne czy też kompletnie nowoczesne, w klimacie industrialnym lub skandynawskim. Do wyboru, do koloru. Nie można dokładnie określić, ile kosztować będzie wyposażenie całego domu w wiszące lampy. Wszystko zależy tutaj od potrzeb, od dopasowania lampy pod wystrój wnętrz. Należy jednak szukać odpowiednich sklepów, szukać salonów z oświetleniem. To gwarancja ogromnego wyboru, ale również zakupu doskonałej jakości lamp wiszących.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *