Osuszanie budynków w sposób nieinwazyjny

Problemy z wilgocią w ścianach budynków? Nie ma znaczenia, czy mowa o zupełnie nowym budownictwie, czy też o domach, które mają już swoje lata. Utrzymująca się wilgoć negatywnie wpływa na konstrukcję budynku. To również problemy z pojawiającym się grzybem. Trzeba postawić na najskuteczniejsze metody walki. Jedną z nich będzie osuszanie budynków w sposób nieinwazyjny.

Czym jest prawidłowe osuszanie budynków, bez ingerencji w ich konstrukcję? Które bezinwazyjne metody sprawdzą się najlepiej?

Nagrzewanie za pomocą nagrzewnic

Metoda, która opiera się na ustawieniu nagrzewnic w pomieszczeniach, gdzie znajduje się wilgoć. Nagrzewnice mają za zadanie nagrzać powietrze do określonej temperatury, którego wynikiem będzie równowaga wilgotności. Osiągnięcie równowagi wilgotnościowej rozłożone jest w czasie i trwa w zależności od ilości wilgoci, która znajduje się w warstwach powierzchniowych muru. Nagrzewnice w trakcie praw, mogą wydmuchiwać powietrze o temperaturze dochodzącej nawet do 250 stopni. Jednak osuszając w ten sposób, należy zadbać, aby temperatura w pomieszczeniu wynosiła maksymalnie 35 stopni.

Nie zawsze jednak metoda nagrzewania z użyciem nagrzewnic daje maksymalną skuteczność. Równocześnie do prac osuszania, trzeba zadbać o prawidłową wentylację pomieszczeń.

Osuszanie kondensacyjne

Sposób, który polega na osuszaniu powietrza poprzez skraplanie pary wodnej, znajdującej się w pomieszczeniach. Wilgoć w murach zostaje odparowana, a równocześnie dochodzi do obniżania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Jak to działa z punktu technicznego? Urządzenie do osuszania kondensuje parę wodną, która następnie ze zbiornika trafia, za pomocą pomp, do kanalizacji. Najefektywniejsze osuszanie kondensacyjne będzie miało miejsce w temperaturze 25 stopni. Maksymalna zaś temperatura, w której może zostać przeprowadzone osuszanie tą metodą, powinna wynosić 40 stopni. Warto jednak podkreślić, że skuteczność tej metody jest ściśle powiązana ze szczelnością pomieszczenia, w którym przeprowadzone jest osuszanie.

Osuszanie absorpcyjne

Jest to metoda, przy której używane są urządzenia, mające za zadanie przeprowadzić proces absorpcji wody. Tym samym muszą skutecznie odbierać wodę z zawilgoconych materiałów. Wilgotne powietrze jest wchłaniane do urządzenia, gdzie w procesie podgrzewania, już suche wraca do pomieszczenia. Nasyca się ponownie wilgocią i przeprowadzany jest kolejny cykl osuszania. Całość wykonywana jest do momentu, aż wilgoć zostanie w sposób całkowity wyeliminowana.

Więcej informacji na: http://tech-team24.pl/wynajem-osuszaczy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *