Baseny ogrodowe rozporowe i stelażowe

Wydawać by się mogło, że prywatny basen jest domeną tylko osób bogatych. Nic z tych rzeczy, dziś bez większych problemów można zaopatrzyć się w odpowiedni basen. Dość przystępne ceny, szeroka oferta producentów i możliwość idealnego dostosowania basenu do swoich potrzeb.

Baseny ogrodowe

 1. 3638 l niebieski
 2. rodzaj: rozporowy
 3. pojemność: 3638 litrów
 4. wysokość: 76 cm
 5. średnica: 305 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Intex PRISM
 2. rodzaj: stelażowy
 3. pojemność: 16805 litrów
 4. wysokość: 122 cm
 5. średnica: 457 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. BESTWAY POWER STEEL
 2. rodzaj: stelażowy
 3. pojemność: 13177 litrów
 4. wysokość: 122 cm
 5. wymiary: 488×274 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. BESTWAY STEEL PRO
 2. rodzaj: stelażowy
 3. pojemność: 14970 litrów
 4. wysokość: 107 cm
 5. średnica: 457 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. BESTWAY FAST SET
 2. rodzaj: rozporowy
 3. pojemność: 12362 litrów
 4. wysokość: 107 cm
 5. średnica: 457 cm
 6. Sprawdź aktualną cenę

Basen dla dzieci, ogromne baseny murowane, a może rodzinne baseny rozporowe lub baseny stelażowe. Wystarczy tylko dokładnie zapoznać się z właściwościami, parametrami określonych basenów. Równocześnie wiedzieć jakie detale mają znaczenie przy ostatecznych wyborach.

Basen pasujący do przestrzeni ogrodowej

Podejmując decyzję o zakupie basenu, należy mieć na uwadze miejsce, w którym stanie. Dokładnie zaplanować, gdzie będzie ulokowany. Ilość przeznaczonej przestrzeni sprawi, że wiadomo jakich rozmiarów i kształtów będzie można zakupić urządzenie. Czy wystarczy miejsca na basen duży, czy może jedyny zakup wchodzący w rachubę to basen dla dziecka. Mając więcej miejsca, należy również zadecydować o przeznaczeniu konkretnego basenu. Czy ma to basen rozporowy dla dzieci, a może ogromny basen ogrodowy prostokątny? W końcu baseny rozporowe dla najmłodszych raczej nie będą wykorzystywane przez starsze pokolenie.

Kupując basen, należy również pamiętać o dodatkach takich jak np. filtry czy pompy. Basen ogrodowy dla dzieci nie będzie wymagał stosowania filtrów. Jednak profesjonalny basen na stelażu powinien posiadać filtry i pompy.

Rodzaje basenów i ich przeznaczenie

Dla kogo basen ogrodowy stelażowy, a kto będzie zadowolony, decydując się na baseny ogrodowe rozporowe? Trzeba po prostu sprawdzić jakie właściwości mają konkretne rodzaje basenów i dla kogo będą odpowiednie.

Baseny dmuchane, czyli basen ogrodowy dla dzieci

Mały basen przeznaczony wyłącznie dla najmłodszych. Basen dla dzieci bardzo łatwo, szybko można nadmuchać i nie trzeba szukać dla niego specjalnie miejsca. Baseny tego typu nie mają na wyposażeniu filtrów, pomp, z uwagi, iż ich czyszczenie nie zajmuje wiele czasu. Należy uważać jedynie, aby przypadkowo go nie przebić, gdyż materiał, z jakiego przygotowany nie jest najmocniejszy. Można jednak pokusić się o dziecięcy basen plastikowy. Będzie to znacznie pewniejsza inwestycja.

Basen ogrodowy rozporowy

Znakomity basen dla większych dzieci, jak i również dla osób dorosłych. W większości przypadków baseny tego rodzaju są okrągłe, można jednak bez większych problemów znaleźć także basen rozporowy prostokątny. Napełniająca basen woda rozpiera boczne ścianki, dzięki czemu uzyskuje on swoją wielkość. Będzie to typowy basen rodzinny, dla mniejszej ilości osób. Do tej grupy można przydzielić jeszcze basen rozporowy ze stelażem, czyli znacznie solidniejsza konstrukcja niż zwykły duzy basen rozporowy bez stelaża.

Baseny ogrodowe stelażowe

Basen na stelażu to największa wytrzymałość, kiedy mowa o basenach ogrodowych. Chcąc inwestować w doskonałe baseny przydomowe, które nie tylko wytrzymają bez problemów wiele sezonów, ale również będą źródłem rozrywki dla większej ilości osób, warto stawiać na duże baseny stelażowe. Takie duży basen jest dostępny w najróżniejszych wymiarach i kształtach. Basen prostokątny, basen okrągły, często z uwagi na możliwość wejścia tylko i wyłącznie po drabince, nie jest polecany dla małych dzieci. Do średniej wielkości ogrodu może wystarczyć tradycyjny basen stelażowy 305×76, chociaż jeżeli ktoś ma fantazję, to zainwestuje w coś jeszcze większego.

Duży basen ogrodowy stelażowy staje się niejako namiastką tradycyjnych basenów murowanych, na pewno można w nim zrobić więcej, niż tylko moczyć ciało popijając drinki.

Dodatkowe elementy do basenu

Małe czy duże baseny ogrodowe, muszą posiadać dodatkowe elementy wyposażenia. Co jest niezbędne i dlaczego obowiązkiem właściciela jest zadbać o ich zakup oraz stałą konserwację?

Basen z drabinką, czyli jak wyżej już napisano, niezbędny elementy basenów stelażowych. Bez drabinki trudno będzie wejść do basenu, nawet kiedy posiada on wysokość około 70-80 cm. Próby takie mogą zakończyć się kontuzją lub zniszczeniem konstrukcji basenowej. Dobrze jest, aby każdy basen stelażowy prostokątny czy okrągły, posiadał bezpieczną w użytkowaniu drabinkę.

Basen z filtrem, basen z pompą, czyli profesjonalna konserwacja, dbałość o czystość wody. Wszystkie duże baseny ogrodowe powinny posiadać pompy filtrowe. Odpowiadają one za czystość wody. Brak filtrów to pojawiające się glony, jak i również gromadzenie się piasków czy innych zanieczyszczeń.

Basen z siedzeniami to nic innego jak podwyższenie standardu. Owszem, w basenach można siedzieć na dnie, szczególnie gdy nie są wysokie, ale wszystkie baseny duże, głębokie, koniecznie muszą posiadać siedzenia. To gwarancja najwyższego komfortu wypoczynku.

Jak prawidłowo zamontować basen w ogrodzie?

Niezależnie od wielkości ogrodu, należy prawidłowo zadbać o podłoże, gdzie montowany będzie basen. Nie ma znaczenia, czy to basen z tworzywa, plastikowy basen lub ogromny basen ogrodowy na stelażu. Podłoże powinno być wyczyszczone ze wszelkich kamieni czy patyków. Nic nie może spowodować przebicia powłoki basenu. Basen należy postawić na prostym podłożu, równocześnie powinno być ono twarde. Dlaczego twardość ziemi ma znaczenie? Po wlaniu wody do basenu podłoże musi wytrzymać obciążenie.

Basen cena, czy można kupić dobre i tanie baseny?

Baseny promocje, tanie baseny ogrodowe, baseny rozporowe wyprzedaż czy też basen ogrodowy stelażowy wyprzedaż. To tylko niektóre z haseł reklamowych, jakie można znaleźć w internecie, szukając informacji o najlepszych basenach w niskich cenach. Warto jednak starannie sprawdzać jak najwięcej ofert, porównywać ceny tych samych produktów w różnych miejscach. Podstawą jednak będzie wybieranie basenów renomowanych producentów oraz robienie zakupów w specjalistycznych sklepach. Tylko tak można uniknąć problemów z montażem, eksploatacją basenu, a przede wszystkim mieć pewność, że kupiło się idealnie pasujący do potrzeb basen ogrodowy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *