Jaki grill elektryczny ogrodowy? Ranking 2020 – ceny i opinie

Grillowanie na własnym balkonie, czy w domowej kuchni? Przepyszne dania prosto z grilla w trakcie mroźnej zimy? Wszystko jest możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w grill elektryczny o odpowiednich parametrach i gotowe. Tylko jaki elektryczny grill najlepiej kupić? Jakie powinien posiadać parametry? Które urządzenia, modele będą idealne do konkretnych warunków użytkowania?

 1. SEVERIN 8541
 2. moc: 2000W
 3. wymiary rusztów: 41 x 41 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. AMBIANO
 2. moc: 2200W
 3. wymiary rusztów: 50 x 25 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. El Fuego
 2. moc: 2000W
 3. wymiary rusztów: 43 x 43 cm
 4. Sprawdź aktualną cenę

Grille elektryczne i ich rodzaje

Gril elektryczny jako urządzenie, podzielone jest ze względu na swoją budowę, właściwości oraz zastosowanie. Dlatego też należy wymienić konkretne rodzaje grillów elektrycznych:

 • grill elektryczny stojący. Urządzenie o większych rozmiarach, idealnie nadające się do grillowania poza domem. To przede wszystkim znakomity grill elektryczny ogrodowy, dający ogromny komfort w trakcie grillowania. Właściciel takiego urządzenia bez problemów może jednorazowo przygotować dania dla większej ilości osób. Ten rodzaj urządzenia idealnie wpisuje się również do kategorii pod nazwą grill elektryczny balkonowy,
 • grill elektryczny z rusztem, czyli coś dla konserwatystów grillowania. Dlaczego właśnie tak? Jest to grill ogrodowy elektryczny, który swoim wyglądem doskonale przypomina tradycyjne, węglowe grille. Uzyskuje się więc komfort użytkowy połączony z tradycją grillowania. Na pewno ten duży grill elektryczny wymaga dokładnego czyszczenia, co dla niektórych może być sporym problemem,
 • grill stołowy, może być to również grill elektryczny kuchenny. To typowy mały grill elektryczny, który doskonale sprawdzi się w warunkach domowych. Jego jedyny ograniczeniem jest możliwość pichcenia dla mniejszej ilości osób. Taki mini grill elektryczny sprawdzi się nie tylko jak urządzenie do grillowania mięsa. Znakomicie można przygotować sobie coś na kształt tostów,
 • grill elektryczny z płytą, czyli coś, co na pierwszy rzut oka przypomina patelnię. Posiada on dość płaską powierzchnię, równocześnie jest ona dość sporych rozmiarów. W tej kategorii można znaleźć np. grille elektryczny ceramiczny, jak i teflonowy. Użycie takich materiałów powoduje, że bardzo łatwo się go czyści, gdyż tłuszcz ścieka do specjalnego zbiornika.

Warto w tym miejscu nadmienić, że grille można podzielić jeszcze ze względu na możliwość zamykania lub nie. Grille elektryczny zamykany, czyli urządzenie, pozwalające na ogromne możliwości grillowania. To nie tylko możliwość grillowania tradycyjnych dań, ale również przygotowania sobie najróżniejszych kanapek czy dań z kuchni meksykańskiej lub hiszpańskiej.  Grill elektryczny otwarty nie daje takich możliwości.

Istnieje również czytelny podział pomiędzy grillami elektrycznymi, które mogą być używane jedynie w warunkach domowych, a takimi, które pozwalają na organizowanie grillowania w ogrodzie. Grille elektryczne ogrodowe cechują się dość dużym rozmiarem, dlatego ich umieszczenie w kuchni może być problematyczne. Grill domowy elektryczny to z kolei sprzęt, które parametry i właściwości pozwalają na spokojne grillowanie w pomieszczeniu.

Grille elektryczne i ich zalety

Zakup grilla elektrycznego to znakomita inwestycja. Wynika to po prostu z licznych zalet, wśród których warto wymienić:

 • prostota obsługi,
 • szybkość przygotowania sprzętu do rozpoczęcia grillowania,
 • niektóre rodzaje grillów elektrycznych mogą być używane w domu lub na balkonie,
 • nie ma popiołu i sadzy,
 • znakomita mobilność.

Ważne elementy grilla elektrycznego

Najważniejszym elementem grillów elektrycznych jest ich moc. Mieści się ona zazwyczaj w przedziale od 600 W do 2500 W. Odpowiednio wysoka moc grilla sprawia, że dość szybko się nagrzewa. Grill elektryczny duży, czyli np. ogrodowy, będzie miał dość dużą moc. Z kolei grill stołowy odznaczać się będzie mniejszą mocą, z uwagi na swoje przeznaczenie, jak i wielkość.

Włącznik, czyli należy mieć na uwadze, że niektóre grille elektryczne posiadają włączniki, a pozostałe takowych nie mają. Włącznik jest na pewno ułatwieniem w operowaniu grillem. Nie trzeba odłączać kabla od zasilania sieciowego.

Dodatkowe funkcje grilla elektrycznego

Grille elektryczne posiadają dodatkowe funkcje. Wszystko w zależności od modelu, wszystko w zależności o rodzaju konstrukcji. Dobry grill elektryczny będzie wyposażony w regulację temperatury. Na pewno grillowanie na sprzęcie z taką funkcją jest bardziej komfortowe, niż na tych, które nie są w nią wyposażone. Dodatkowo niektóre z modeli posiadają również wskaźnik wypieczenia mięsa. Pozwala to w pełni panować nad grillowanym mięsem.

Ciekawym rozwiązaniem jest grill elektryczny z funkcją opiekacza. To multi urządzenie, które pozwala nie tylko skupiać się na grillowaniu, ale również opiekać np. pieczywo.

Wielofunkcyjny grill elektryczny, czyli urządzenie, w którym istnieje możliwość wymiany płytek. W zależności od potrzeb wykorzystuje się odpowiedni rodzaj płytek. Można również jednocześnie grillować najróżniejsze potrawy.

Automatyczny program grillowania. Mowa o grillach elektrycznych, które mają różnorodne programy grillowania. Samodzielnie dobierają czas oraz temperaturę, która jest niezbędna do przygotowania konkretnych potraw. Moment kończący grillowanie oznajmiany jest specjalnym sygnałem.

Jaki grill elektryczny? Jakie urządzenia warte zainteresowania?

Jak w każdej dziedzinie, tak w przypadku produkcji grillów elektrycznych, można spotkać najlepsze marki, najlepsze firmy, zajmujące się przygotowaniem doskonałych urządzeń. Najlepszy grill elektryczny, czyli wybór spośród urządzeń trwałych, posiadających różnorodne, użyteczne funkcje. Grill elektryczny Tefal, grill elektryczny Zelmer, a może grill elektryczny Bosch. Decydując się na te marki, można mieć pewność, że przyjemność z grillowania będzie ogromna. Wśród innych należy zwrócić uwagę na takie urządzenia jak grill elektryczny Phillips czy grill elektryczny Ricco.

Grill elektryczny cena, czyli ile to wszystko może kosztować?

Nie dysponując dużym budżetem, należy spojrzeć na grille elektryczne z niskiej półki cenowej. Oczywiście ceny grillów elektrycznych zależne są od ich mocy, przeznaczenia i rozmiarów. Im mniejsza moc, tym mniej się płaci za urządzenie. Za kilkaset złotych można nabyć grille o mocy dochodzącej do 1000 W. Najmocniejsze grille są droższe. Warto mieć również na uwadze, że małe grille, kuchenne będą tańsze niż tradycyjny elektryczny grill ogrodowy, typowy grill elektryczny zewnętrzny.

Jak poznać najlepsze grille elektryczne? Gdzie szukać dodatkowych informacji?

Zdobycie jak największej ilości informacji będzie kluczowe przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie grilla elektrycznego. Wystarczy poszukać wszelkiego rodzaju opinii, rankingów, forów tematycznych, żeby trafić na spore ilości porad. Grill elektryczny ranking czy też grill elektryczny opinie to hasła, które skierują poszukujących we właściwe miejsca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *