Meble do kuchni gotowe czy na wymiar?

Remontując kuchnię i wymieniając umeblowanie na nowe można mieć pewnego rodzaju dylemat. Bardzo często zastanawiamy się w jaki sposób urządzić wyremontowaną i odnowioną kuchnię. Z jednej strony można kupić gotowe meble kuchenne w sklepie meblowym. Takie meble na pewno będą tańsze od mebli robionych na wymiar. Jakość zależeć będzie od producenta. Tyle tylko, że gotowe meble nie przykryją całej ściany w kuchni, bo robione są w standardowych wymiarach oferowanych przez producenta. Będzie to więc mniej funkcjonalne i praktyczne, bo część ściany meblowej w kuchni będzie odsłonięta. Dlatego decyzję o umeblowaniu kuchni warto przemyśleć.

Meble na wymiar droższe, ale dopasowane do kuchni

Meble zaprojektowane i wykonane pod konkretne wymiary na pewno będą droższe od gotowych mebli kuchennych. Mają za to wiele zalet. Meble na wymiar mogą zostać wykonane według naszych oczekiwań. A to oznacza, że możemy je dopasować do swojego sposobu użytkowania kuchni, co jest przecież bardzo ważne. Meble do kuchni projektowane indywidualnie pozwalają też na zabudowanie sprzętu AGD, co jest niemożliwe przy meblach gotowych. Kolorystyka mebli pod wymiar może być dowolna i nie ma w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń. Kupując meble gotowe raczej nie mamy większego wyboru kolorów. Trzeba się zgodzić na to, co jest w ofercie sklepu meblowego. Zamawiając meble pod wymiar nie musimy się martwić o ich zamontowanie. Producent, który meble dla nas wykonał zamontuje je również w naszej kuchni, dzięki czemu można z nich będzie korzystać od razu po wizycie montażowej.

Meble ze sklepu mogą być nisko kosztowe

Plusem kupienia mebli do kuchni w sklepie meblowym jest to, że ich ceny dopasowane są do każdego portfela. Meble na wymiar mają swoje cenowe minima, które liczone są od metra bieżącego mebli. Dlatego na decyzję w tej kwestii wpływ ma również zasobność portfela. Przy średniej wielkości kuchni za meble gotowe ze sklepu można zapłacić nawet połowę ceny mebli na wymiar. Za niską ceną najprawdopodobniej pójdzie również niska jakość. Warto patrzeć na meble do kuchni pod względem ich jakości. Przecież używamy ich codziennie. W związku w tym muszą one być naprawdę wytrzymałe. Fronty powinny być dobrze polakierowane a zawiasy w meblach stalowe i odporne na szarpnięcia. Meble kuchenne ze sklepu też mogą być z najwyższej półki, ale wtedy ich zakup niekoniecznie będzie rozsądny. Bo pomimo jakości nie będą one pasowały do kuchni idealnie. Jeśli możliwości finansowe pozwalają na zamówienie mebli na wymiar to można zamówić takie meble, których jakość wykonania będzie na najwyższym poziomie.

Meble na wymiar to najlepsze rozwiązanie?

Porównując oby dwa rozwiązanie można stwierdzić, że meble pod wymiar są najlepszym wyborem. Pomimo, że przy dobrej jakości nie będą to najtańsze meble to będą one stworzone idealnie pod kątem wymiarów kuchni. Umeblować można wówczas całą ścianę, a nie tylko jej część. W kuchni przyda się każda dodatkowa szafka, zamawiając meble do kuchni na wymiar można mieć tyle szafek, ile tylko będzie potrzebnych. Decydując się na sprawdzonego producenta możemy też mieć pewność, że nasze nowe meble kuchenne będą najwyższej jakości. Chcąc kupić tańsze meble można się zdecydować na te ze sklepu meblowego. Jednak wybór ogranicza się wówczas jedynie do asortymentu oferowanego w sklepie. A w każdej kuchni najważniejsze są właśnie meble. To od nich będzie zależeć to, jak będzie nam się w naszej nowej kuchni funkcjonowało. Meble robione pod klienta zostaną również zamontowane według projektu. A kupując meble samemu trzeba się natrudzić z ich zamontowaniem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *