Drony jako zabawki przyszłości

Drony w ciągu ostatnich lat biorą szturmem rynek zabawek elektronicznych na całym świecie. Oferta dronów jest bardzo szeroka.

Znajdziemy małe zabaweczki, których cena osiągalna jest dla każdego – te modele mogą służyć jako idealny sprawdzian tego czy dron to zabawka dla nas oraz pozwolą na zapoznanie się z mechaniką operowania quadrocopterów, gdyż warto zaznaczyć, że po opanowaniu latania taką małą pchełką, jesteśmy praktycznie gotowi na przejście na duży i zaawansowany model.

Gdzieś pośrodku wg. kryterium cenowego możemy znaleźć nieco większe drony, niektóre wyposażone już w (słabej jakości ale jednak) kamery.

Na końcu łańcucha cenowego i jakościowego znajdziemy duże, profesjonalne drony, wyposażone w moduły GPS, potężne kamery i stabilizatory oraz programy lotu autonomicznego które m. in pozwalają na wykrywanie przeszkód i omijanie ich, czy śledzenie przemieszczającego się obiektu i nagrywanie go bez ingerencji operatora.

Rynek dronów, to rynek w dalszym ciągu prężnie rozwijający się i wszystko wskazuje na to, że quadrocoptery będą zabawkami coraz częściej występującymi na naszym niebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *